İnce’den erken seçim için ilginç tahmin

Daha Fazla Göster

Ankara’da bugün basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda konuşan Muharrem İnce erken seçim tartışmalarına değindi. İnce, 2022 sonbahardan önce erken seçime gidilmesini beklemediğini söylerken çarpıcı bir değerlendirme yaptı. İnce, Çanakkale Köprüsü açılmadan Erdoğan’ın seçime gitmesini beklemediğini söyledi.

Kendisine sorulan “Erken ya da baskın seçim öngörüyor musunuz?” sorusuna: 2022 sonbahardan önce seçim öngörmüyorum. Seçimin iki yolu var biliyorsunuz ki ya Erdoğan’ın takdiri ya da 360 milletvekilinin isteği. Muhalefetin 360 milletvekili olmadığı için erken seçim olması sadece Erdoğan’ın takdirinde. Tabii yanılırsam bir şey diyemem ama ben son gelişmeler çerçevesinde Çanakkale Köprüsü’nü açmadan Erdoğan’ın seçim kararı vermeyeceğini düşünüyorum.

Memleket Partisi’nin çok kısa sürede örgütlenmesini tamamladığını söyleyen İnce, 18 Eylül’de gerçekleşecek kurultay ile ilgili “Erken seçim dedikoduları var. Biz Memleket Partisi olarak açıkta kalmak istemedik, seçime girmek istiyoruz. Bu nedenle kısa sürede örgütlenmemizi tamamladık ve kurultay kararı aldık. O gün görkemli bir kurultay yapacağımızı düşünüyorum. Bütün her şeyi kendi imkânlarımızla yaptık, her şey 80 kişinin imkânlarıyla yapılmıştır” açıklamasını yaptı.

Kaynak Bağlantısı : Oda TV

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir