Milyarder yatırımcı Ray Dalio: Düzenleyiciler Bitcoin’i öldürecek

Daha Fazla Göster

20 milyar dolarlık bir servete sahip olan ünlü yatırımcı Ray Balio, SALT konferansında CNBC muhabiri Andrew Sorkin ile yaptığı bir röportajda kripto para birimleri ile ilgili iddialı öngörülerde bulundu.

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu olan Dalio, düzenleyicilerin en sonunda Bitcoin’i (BTC) “öldüreceğini” söyledi: “Bence en sonunda, eğer Bitcoin başarılı olursa düzenleyiciler onu bitirmeye çalışacaklar. Bitcoin’i öldürmek için her yolu kullanacaklar.” Dalio, açıklamalarına lider kripto para biriminin gerçek bir değeri olmadığını düşündüğünü de ekledi.

Hükümetler başarılı olmasını istemiyor

Ünlü milyarder, Bitcoin’in “inanılmaz bir başarı” olduğunu kabul ettiğini ancak hükümetlerin Bitcoin’in başarılı olmasını istemediğini ifade etti.

Dalio bunlara ek olarak, Çin ve Hindistan’ın kripto paralardan kurtulmak istediğini belirtirken El Salvador’un Bitcoin hamlesini küçümsedi ve büyük bir etki yaratmayacağını düşündüğünü belirtti.

Başarılı iş adamı, kripto paralara karşı olumsuz tutumunu sürdürmeye devam etse de geçtiğimiz mayıs ayında elinde bir miktar Bitcoin (BTC) bulundurduğunu söylemiş; ancak bunun altına oranla çok düşük olduğunu belirtmişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir